Slovenská revolúcia ?

Autor: Jozef Prokopovič | 13.6.2011 o 14:15 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  10x

Už dlhšiu dobu sledujem vývoj situácie v Španielsku alebo Grécku. Denne si prezerám články a videá, na ktorých sú pre nás nepredstaviteľné veci. Ľudia v Európe protestujú proti súčasnému typu demokracie. Volajú po takzvanej skutočnej demokracii. Prečo si myslím, že je to pre nás nepredstaviteľné ? Pretože sme národ, ktorý nechodí bojovať za svoje práva do ulíc. Zvyčajne sa iba prizeráme na to ako si s nami robia politici čo sa im zachce. Lenže včera som zaregistroval aktivitu už aj na Slovensku. Blíži sa Slovenská revolúcia ?

Na Facebooku narastá počet prevažne mladích Slovákov, ktorí sa zgrupujú v skupine s názvom SlovenskáRevolúcia - Skutočnú demokraciu teraz ! Dnes má táto skupina okolo 500 členov a ich počet rastie. Čo vedie týchto ľudí k takejto iniciatíve ? Podľa nich je to vidina lepšieho života a sveta, v ktorom bude na prvom mieste človek - občan a nie politici a bankári. Sú to rovnaké požiadavky aké majú ľudia v Španielsku alebo Grécku alebo aké mali ľudia na Islande, kde sa im takáto vidina lepšieho života splnila. Možno práve to dodáva iskru ľuďom po celej Európe do boja za skutočnú demokraciu, v ktorej bude prvoradý občan.

Všimol som si, že tak ako existuje skupina s názvom   SlovenskáRevolúcia - Skutočnú demokraciu teraz !   tak s podobnými názvami existujú aj skupiny pravdepodobne v každom európskom štáte. Možno sme svedkami pomaly začinajúcej revolty v Európe po vzore Arabských štátov.

V každej tejto skupine je dátum 19.6.2011 . V tento deň je v celej Európe hromadne dohodnutý pokojný protest za skutočnú demokraciu. U nás sa bude konať na Námestí SNP v Bratislave o 18:00. Aspoň tak to tvrdia ľudia na Facebooku.

Sám som veľmi zvedavý ako tento protest dopadne. Jedno je však isté, neskopoknosť občanov rapídne narastá a prvé náznaky sú viditeľné už teraz. Osobne si myslím, že táto nespokojnosť bude stále väčšia a väčšia a všetko smerujeme k masovým demonštráciam v uliciach po celej Európe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

Fico si na zlepšenie fasády najal profesionálnych natieračov

Hraničí to s vytváraním falošnej reality a krytím škandálov politikov.

SVET

Kuznecov môže mať problém. Na ceste do Sýrie potrebuje tankovať

Ruská flotila má namierené k brehom Sýrie.


Už ste čítali?